O Festiwalu

LAUREACI 2022

Zapraszamy do udziału w festiwalu chóry amatorskie o różnym poziomie artystycznym. Międzynarodowe Jury będzie oceniało zespoły w 5 kategoriach i przyzna statuetki Złotych Aniołów najlepszym wykonawcom. Zespoły mogą prezentować swoje umiejętności w konkursie oraz na koncertach dodatkowych, organizowanych w krakowskich świątyniach.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem w następnej zakładce.

Partnerzy

REGULAMIN 1-3.12.2023

Proszę zapoznać się z regulaminem na 2023 rok:

Zgłoszenie chóru na festiwal w 2023 roku do pobrania:

zgłoszenie .PDF
zgłoszenie .DOC

Zgłoszenie wraz z załącznikami na XI edycję Festiwalu
proszę przesyłać do 30.06.2023

na adres:

MELODY
Ogrodowa 27A
05-509 Józefosław

Można przesłać zgłoszenie mailem:
krakow@christmasfestival.pl

Jurorzy

Międzynarodowe Jury w składzie:

Dr Andrea Angelini,Przewodniczący JuryBologna / Włochy

Jest absolwentem Frescobaldi Conservatory w Ferrarze. W roku 1992 ukończył dyrygenturę chóralną na Uniwersytecie w Mediolanie w klasie profesora Cremaschi. Odbył również studia muzyki sakralnej w Modenie i Rzymie oraz studiował grę na organach w konserwatorium w Pesaro. Od 1988, Andrea Angelini dyrygował wiele koncertów z chórem Carla Amori we Włoszech i zagranicą. Pracował również z Cattolica City Choir i Cesena Lyric Choir. W roku 1996 został dyrektorem artystycznym chóru katedry Rimini. Andrea Angelini był członkiem Jury konkursów chóralnych: Grand Prix Slovakia, Malta Choir Festival, Cantonigros Choir Competition, Jersey Choir Competition, The Prague Competition for Blind Musicians, The Rhodes Music Competition, Międzynarodowego Krakowskiego Festiwalu Chóralnego „Cracovia Cantans” a także przewodniczącym Jury Krakow Advent & Christmas Choir Festival. Jest redaktorem naczelnym FARCORO i Choral Magazine of the Regional Choir Association i Międzynarodowego Biuletynu Chóralnego (ICB), jest członkiem IFCM (Międzynarodowej Federacji Muzyki Chóralnej). Jest autorem licznych transkrypcji dla chórów i zespołów kameralnych.

Thea PaluojaRapla / Estonia

Zapoczątkowała swoją karierę jako nauczyciel śpiewu w roku 1981. W latach 1985–88 odnosiła sukcesy jako gwiazda muzyki pop w Estonii. Swoje umiejętności doskonaliła w Estońskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem Prof. Ants Üleoja. Uczestnik licznych kursów mistrzowskich w Słowenii, Danii, Holandii i Włoszech. W 1990 roku zakłada Studio Śpiewacze w Rapla gdzie pracuje do dnia dzisiejszego. Kieruje 4 chórami oraz 4 zespołami wokalnymi oraz grupą 20 solistów. W roku 2004 zostaje również dyrygentem chóru RELLO z Märjamaa. Ze wszystkim zespołami odnosi liczne sukcesy w Estonii i zagranicą. W 2006 roku otrzymuje nagrodę „Dyrygent Roku” zaś w roku 2009 tytuł „Perły Kultury”.

Veronika LozoviukováPraga / Czechy

Veronica Lozoviukova ukończyła wydział Edukacji Muzycznej Uniwerysytetu Karola w Pradze. Jest nauczycielem muzyki w szkole artystcznej Taussigova oraz dyrygentem wiodących praskich chórów – Mieszanego Chóru Post Scriptum oraz dziecięcych „Moudivlacek” i „Fringilla”. Uczy również śpiewu solowego, gry na pianinie i teorii muzyki. W roku 2005 jej chór Post Scriptum zdobył Złoty Medal na Mundi Cantat w Ołomuńcu w kategorii chórów kameralnych mieszanych, w 2007 roku 3 miejsce w silnie obsadzonym festiwalu Varsovia Cantat, zaś jej chór Fringilla zdobył złoty medal w Czeskim Konkursie chórów szkolnych.

Sasho TatarchevskiSkopje / Macedonia

Sasho Tatarchevski uzyskał tytuł magistra dyrygentury chóralnej, symfonicznej i operowej na Akademii Muzycznej w Skopje. Brał także udział w kursach mistrzowskich w Nowym Jorku, Rzymie, Berlinie, St. Petersburgu, Florencji, Sarteano i Moskwie.
Pan Tatarchevski występował z filharmonią macedońską, operą i baletem macedońskim, orkiestrą kameralną Bitola, Orkiestrą Sinfonica di ICE – Roma, Orkiestrą Symfoniczną „Hermitage”, operą Bitola, zespołami muzycznymi „Alea” i „ConTempora” , wieloma innymi zespołami chóralnymi i instrumentalnymi.
Koncertował i zdobywał międzynarodowe nagrody ze swoimi zespołami w Portugalii, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Grecji, Szwajcarii, Hiszpanii, Chorwacji, Włoszech, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, Austrii, Francji, Słowacji, Rumunii i Turcji. Zdobył także kilka nagród dyrygenckich.
Obecnie jest profesorem na Akademii Muzycznej w Skopje i dyrygentem orkiestry FM Symphony, dyrygentem chóru mieszanego „Dragan Shuplevski”, chóru żeńskiego przy Młodzieżowym Centrum Kultury oraz oraz prowadzi profesjonalny chór kameralny „Pro Ars”. Ponadto jest stałym członkiem jury wielu międzynarodowych konkursów i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Forum Chóralnego w Strudze.

Marcin CmielWarszawa / Polska

Jeden z członków założycieli Towarzystwa Śpiewaczego LIRA w Warszawie. W latach 1997–2008 II dyrygent chórów LIRA. Od lutego 2009 Dyrektor Artystyczny Towarzystwa Śpiewaczego LIRA w Warszawie. Ukończył z wynikiem bardzo dobrym Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie prof. Ryszarda Zimaka. Przez lata współpracował z Chórem Uniwersytetu Warszawskiego, Chórem ATK oraz innymi zespołami. Założył chór Cantemus, z którym dał ponad 100 koncertów. W czerwcu 2009 roku na konkursie chórów w Spychowie zdobył z Chórem Męskim LIRA 4 nagrody w tym dla najlepszego dyrygenta. Juror Festiwali w Sankt Petersburgu (Rosja) oraz Krakowskiego Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej.

Nagrody

W każdej kategorii przewidziano następujące nagrody:

90,00-100,00 punktów ZŁOTY DYPLOM

75,00-89,99 punktów SREBRNY DYPLOM

60,00-74,99 punktów BRĄZOWY DYPLOM

Dyplomy uczestnictwa otrzymają chóry, które uzyskały mniej niż 60 punktów.

Zgodnie z regulaminem Jury może zdecydować o przyznaniu nagród dodatkowych, miejsc ex aequo, bądź nieprzyznaniu poszczególnych nagród.

Statuetki „Złotego Anioła” zostały przygotowane przez artystę plastyka specjalnie na potrzeby Festiwalu

Historia

2022

Protokół jury

Program

Galeria

2019

Protokół jury

Program

Galeria

2018

Protokół jury

Program

Galeria

2017

Protokół jury

Program

Galeria

2016

Protokół jury

Program

Galeria

2015

Protokół jury

Program

Galeria

2014

Protokół jury

Program

Galeria

2013

Protokół jury

Program

Galeria

2012

Protokół jury

Program

Galeria

2011

Protokół jury

Program

Galeria

2010

Protokół jury

Galeria

Kontakt

Najlepiej kontaktować się z nami poprzez e-mail:

krakow@christmasfestival.pl

tel. kom. +48603361616

Formularz zgłoszeniowy oraz nuty należy wysłać listem poleconym pod adres:

MELODY
ul. Ogrodowa 27A
05-509 Józefosław   lub mailem krakow@christmasfestival.pl

Wpisowe prosimy wysłać na konto:

79 1090 1694 0000 0001 1554 3685
Odbiorca: MELODY
Ogrodowa 27A, 05-500 Józefosław
„Proszę podać w tytule nazwę chóru.”