O Festiwalu

Zapraszamy do udziału w festiwalu chóry amatorskie o różnym poziomie artystycznym. Międzynarodowe Jury będzie oceniało zespoły w 5 kategoriach i przyzna statuetki Złotych Aniołów najlepszym wykonawcom. Zespoły mogą prezentować swoje umiejętności w konkursie oraz na koncertach dodatkowych, organizowanych w krakowskich świątyniach.

PROGRAM 2024

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem w następnej zakładce.

Partnerzy

REGULAMIN 6-8.12.2024

Proszę zapoznać się z regulaminem na 2024 rok:

Zgłoszenie chóru na festiwal w 2024 roku do pobrania:

zgłoszenie .PDF
zgłoszenie .DOC

Zgłoszenie wraz z załącznikami na XIII edycję Festiwalu
proszę przesyłać do 30.06.2024

na adres:

MELODY
Ogrodowa 27A
05-509 Józefosław

Można przesłać zgłoszenie mailem:
krakow@christmasfestival.pl

Jurorzy

Międzynarodowe Jury w składzie:

Ēriks EšenvaldsRyga / Łotwa

Ēriks Ešenvalds studiował na Łotewskim Baptystycznym Seminarium, a następnie w rou 2004 roku uzyskał tytuł magistra kompozycji na Łotewskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem Selgi Mence. Obecnie kieruje Katedrą Kompozycji na Łotewskiej Akademii Muzycznej, gdzie pracuje od 2004 roku.

Ēriks Ešenvalds jest laureatem wielu nagród za swoją twórczość. Muzyka Ēriksa Ešenvaldsa była wykonywana w najważniejszych salach na całym świecie, m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Symphony Hall w Bostonie, Walt Disney Concert Hall w Los Angeles, Royal Albert Hall ,  Sydney Opera Hall, Philharmonie Berlin, Tokyo Opera City Concert Hall.

Jego utwory są publikowane i nagrywana przez szereg czołowych wydawnictw muzycznych na świecie.

Pełny biogram można znaleźć TUTAJ

Denis MonteUdine / Włochy

Brał udział w licznych kursach mistrzowskich i warsztatach dyrygentury chóralnej prowadzonych przez cenionych dyrygentów o międzynarodowej renomie (Lorenzo Donati, Adriano Martinolli D’Arcy, Alessandro Cadario, Fred Sjoberg, Luc Guilloré,…)

Pracował jako dyrygent w „Festival di Primavera” dla chórów dziecięcych organizowany przez Feniarco w latach 2010, 2011, 2017 i 2018. Współpracował z włoską śpiewaczką Elisą przy aranżacjach chóralnych płyty CD „Ivy” oraz kilku produkcjach muzycznych (Amici , Ivy Tour, Arena di Verona, Luce w Cattedrale i wiele innych).

W latach 2009 i 2015 otrzymał nagrodę dla najlepszego dyrygenta na Konkursie Chóralnym w Malcesine i Vittorio Veneto.

Prowadzi Chór Dziecięcy i Piccolo Coro Artemìa w Torviscosa (Udine), z którym wygrał kilka krajowych i międzynarodowych konkursów.

W roku 2023 roku zdobył Złotego Anioła na Krakowskim Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych

Josef SurovíkOstrawa / Czechy

Josef Surovík (1975) jest założycielem i dyrygentem chóru mieszanego Cantica laetitia. Dyrygował także innymi zespołami (Cantica Zlín, Sonet Vsetín, Moraviachor). Wykształcenie zawodowe zdobywał w Konserwatorium Kościelnym Kroměříž w klasie muzyki kościelnej i śpiewu. Od 1998 do 2004 roku pracował jako dyrygent chóru w Orkiestrze Filharmonii im. Bohuslava Martinů w Zlinie. Jest wykładowcą kursów dyrygenckich i członkiem jury wielu konkursów chóralnych. W 2009 roku Josef Surovík otrzymał nagrodę dla młodego dyrygenta przyznawaną przez Czeski Związek Chóralny. W 2012 roku otrzymał Nagrodę Specjalną za wzorową pracę z chórem młodzieżowym FSU Jihlava. Jednym z jego najnowszych projektów jest Opera Dziecięca w Zlínie (założona w 2011 roku). Ze swoim chórem Moraviachor zdobył Złoty Dyplom na Krakowskim Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych 2023

Małgorzata Langer-KrólKraków / Polska

Małgorzata Langer-Król – ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną
im. K. Pendereckiego w Krakowie w klasie dyrygentury chóralnej prof. Adama Korzeniowskiego

W latach 2003-2009 jako dyrygent i chórmistrz pracowała ze Smyczkową Orkiestrą Kameralną oraz Chórem Mieszanym „Educatus” Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Od 2008 roku prowadzi Chór „Dominanta” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Z zespołem tym zdobyła wiele najwyższych nagród podczas konkursów w Polsce i zagranicą. Współpracowała również jako dyrygent z chórem i orkiestrą Stowarzyszenia „Passionart”, Górecki Chamber Choir oraz zespołami projektowymi.

Otrzymała cztery nagrody indywidualne dla najlepszego dyrygenta na konkursach chóralnych oraz kilka nagród za nagrania zespołowe w tym prestiżową l’Orfee D’or oraz nagrodę „Fryderyk”.

Jako śpiewaczka wykonuje partie solowe i chóralne stale koncertując z: Octava ensemble od 2004 roku, Collegium Zieleński od 2009 roku, Górecki Chamber Choir od 2013 roku. Współpracowała m.in. z chórem Cappelli Cracoviensis w latach 2007-2015, chórem Filharmonii Krakowskiej, chórem Opery Krakowskiej, chórem Opery Wrocławskiej, Chórem Polskiego Radia. Promuje muzykę chóralną na świecie koncertując, m.in. w USA, Japonii, Australii, Rosji, Turcji oraz w większości krajów europejskich.

Nagrała wiele płyt CD jako dyrygent oraz jako śpiewaczka, m.in.: „Kolędy i pastorałki”, „Muzyczna historia UEKu” z Chórem Dominanta, „Kolędy i pastorałki” z Chórem Educatus, „Opera omnia” Mikołaja Zieleńskiego (6 płyt CD), „Opera omnia” Bartłomieja Pękiela (3 płyt CD), „Opera omnia” Franciszka Liliusa, „Live style”, „Z pieśni kościelnych H.M. Góreckiego”.

Marcin CmielWarszawa / Polska

Jeden z członków założycieli Towarzystwa Śpiewaczego LIRA w Warszawie. W latach 1997–2008 II dyrygent chórów LIRA. Od lutego 2009 Dyrektor Artystyczny Towarzystwa Śpiewaczego LIRA w Warszawie. Ukończył z wynikiem bardzo dobrym Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie prof. Ryszarda Zimaka. Przez lata współpracował z Chórem Uniwersytetu Warszawskiego, Chórem ATK oraz innymi zespołami. Założył chór Cantemus, z którym dał ponad 100 koncertów. Dyrygent Chóru Męskiego LIRA z którym zdobył liczne nagrody (m.in. na Festiwalu Pieśni Cerkiewnej Hajnówka, Wrocławskim Festiwalu Chóralny, Gdańskim Festiwalu Chóralnym) .  Juror Festiwali w Sankt Petersburgu, Warszawie i Krakowie

Nagrody

W każdej kategorii przewidziano następujące nagrody:

90,00-100,00 punktów ZŁOTY DYPLOM

75,00-89,99 punktów SREBRNY DYPLOM

60,00-74,99 punktów BRĄZOWY DYPLOM

Dyplomy uczestnictwa otrzymają chóry, które uzyskały mniej niż 60 punktów.

Zgodnie z regulaminem Jury może zdecydować o przyznaniu nagród dodatkowych, miejsc ex aequo, bądź nieprzyznaniu poszczególnych nagród.

Statuetki „Złotego Anioła” zostały przygotowane przez artystę plastyka specjalnie na potrzeby Festiwalu

Historia

2023

Protokół jury

Program

Galeria

2022

Protokół jury

Program

Galeria

2019

Protokół jury

Program

Galeria

2018

Protokół jury

Program

Galeria

2017

Protokół jury

Program

Galeria

2016

Protokół jury

Program

Galeria

2015

Protokół jury

Program

Galeria

2014

Protokół jury

Program

Galeria

2013

Protokół jury

Program

Galeria

2012

Protokół jury

Program

Galeria

2011

Protokół jury

Program

Galeria

2010

Protokół jury

Galeria

Kontakt

Najlepiej kontaktować się z nami poprzez e-mail:

krakow@christmasfestival.pl

tel. kom. +48603361616

Formularz zgłoszeniowy oraz nuty należy wysłać listem poleconym pod adres:

MELODY
ul. Ogrodowa 27A
05-509 Józefosław   lub mailem krakow@christmasfestival.pl

Wpisowe prosimy wysłać na konto:

79 1090 1694 0000 0001 1554 3685
Odbiorca: MELODY
Ogrodowa 27A, 05-500 Józefosław
„Proszę podać w tytule nazwę chóru.”